Modne etui na telefon – jak wybrać najlepszy model

Modne etui na telefon

Statystyki jednoznacznie wskazują, że ilość telefonów komórkowych w naszym kraju z roku na rok wzrasta. Smartfony są naszpikowane nowoczesnymi technologiami i pełnią funkcję przenośnego komputera. Niejednokrotnie posiadają wielkie ekrany, które wypełniają ponad osiemdziesiąt procent frontu urządzenia. Jednocześnie to bardzo delikatny sprzęt.

Każdy z nas miał lub widział telefon z potłuczonym ekranem lub pękniętą ramką. Pamiętajmy, że topowe modele kosztują kilka tysięcy złotych, szczególnie w okolicach premiery. Aby spać spokojnie, powinniśmy od pierwszych godzin użytkowania naszego nowego gadżetu wyposażyć go w etui na telefon. To produkt komplementarny, na którym nie warto oszczędzać, a tym bardziej przekładać zakupu na później.

Etui na telefon – rodzaje

Wybierając pokrowiec na nasze urządzenie, powinniśmy pamiętać o kliku rzeczach.  Po pierwsze: dwa razy sprawdźmy czy dany pokrowiec pasuje do naszego modelu. Po drugie: musimy odpowiedzieć sobie na pytanie – w jakich warunkach użytkujemy naszego smartfona? Pracownicy fizyczni oraz Ci, którzy w pracy stawiają na wytrzymałość, powinni zainteresować się kaburami.

To etui na telefon, szczególnie lubiane przez kierowców ciężarówek, wykonane jest z wytrzymałej skóry, chroniąc sprzęt z każdej strony. Zaletą tego rozwiązania jest bezpieczeństwo oraz długowieczność. Telefon zabezpieczony jest przed otarciami oraz upadkami z niewielkiej wysokości. Minusem rozwiązania jest niska funkcjonalność i duży rozmiar.

Etui na telefon typu wsuwka, preferowane jest przez płeć piękną. To rozwiązanie słabiej zabezpiecza przed uszkodzeniami, za to jest mniejsze i bardziej smukłe. Najważniejszym minusem takiego pokrowca jest brak dostępu do ekranu, aby skorzystać z naszego telefonu za każdym razem musimy go wyciągać.  Kolejne etui na telefon to futerał. Najbardziej charakterystyczną cechą tego rozwiązania jest klapka na froncie zasłaniająca cały ekran.

Niestety nie gwarantuje to pełnej ochrony, wystarczy, że kilka ziarenek piasku dostanie się pomiędzy klapkę a wyświetlacz i jest duża szansa na porysowanie ekranu. Ostatnim, najbardziej popularnym rozwiązaniem jest modne etui na telefon z silikonu. Skąd wzięła się popularność tego modelu? Przyczyn jest kilka – po pierwsze cena. Etui na telefon wykonane z silikonu jest najtańsze z oferowanych na rynku. Po drugie oferowane są w największej ilości wzorów, każda nawet najbardziej wybredna osoba znajdzie coś dla siebie. Po trzecie, dostępne są dla największej ilości modeli telefonów komórkowych.

Modne etui na telefon – jaki kolor wybrać?

Niemniej ważny niż bezpieczeństwo jest styl. Pokrowiec chroni nasz telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz czynnikami atmosferycznymi. Wybierając ulubiony model warto zastanowić się nad barwą. Modne etui na telefon łączy ze sobą styl i elegancję. Użytkując sprzęt głównie w pracy wybierzmy model bardziej stonowany, niezmiennie popularna jest czerń. Minusem tego rozwiązania jest spore palcowanie. Studenci i uczniowie mogą bardziej poszaleć, tutaj ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Pokrowce jednokolorowe, wielokolorowe, z motywami oraz różnorakimi wzorami to tylko wierzchołek góry lodowej, którą oferują producenci.

Nawet najbardziej wymagający klienci z pewności znajdą swoją ulubioną wersję. Ciekawym pomysłem jest bezbarwny pokrowiec z silikonu. To propozycja dla tych, którzy nie chcą zakrywać swojego urządzenia. Niektóre modele telefonów wyglądają tak zjawiskowo, że szkoda psuć efekt źle dobranym pokrowcem. Modne etui na telefon w różnych barwach znajdziemy klikając w ten link – https://vendoria.pl/modne-etui-na-telefon-s290570.

Etui na telefon dla dziecka

Kupując etui na telefon dla dziecka wybierzmy bardziej odporne egzemplarze, chroniące również ekran. Naszym pociechom urządzenia często wypadają z ręki, dlatego zabezpieczenie powinno być solidne i odporne na wstrząsy.

Oprócz trwałości, wybierzmy ulubiony kolor naszego dziecka. Dziewczynki? Oczywiście różowy w każdej postaci i odcieniu. Z chłopczykami jest nieco trudniej, niebieski, zielony a może żółty? Najlepiej będzie jeśli nasze pociechy same wybiorą swoją ulubioną barwę.  Kupno pokrowca powinno odbywać się w tym samym dniu co kupno telefonu.

Etui na telefon – podsumowanie

Pokrowiec na telefon to bardzo przydana ochrona naszego sprzętu. Jeżeli jesteśmy posiadaczami drogich, delikatnych smartfonów kupno etui to absolutna konieczność. Wybierając swój wymarzony model, zastanówmy się w jakich okolicznościach najczęściej używamy telefon. Czy są to ciężkie warunki panujące na budowie? Czy pełne napięcia spotkania w biurze?

Odpowiadając na te pytania wybierzemy etui na telefon, które skrojone jest według naszych potrzeb. Dodatkowo pamiętajmy o stylu. Połączenie funkcjonalności i estetyki to idealne rozwiązanie. Modne etui na telefon pokreśli urodę naszego smartfona, doda mu elegancji oraz nowoczesnego designu. Pamiętajmy, że telefon a także pokrowiec jest z nami codziennie, od rana do wieczora. Zadbajmy zatem o to, by oprócz funkcjonalności i zabezpieczenia, był stylowy i elegancki.