Jeśli planujesz podróż do Polski, to ważne jest, aby być świadomym klimatu tego kraju. Ze względu na swój ogromny rozmiar, w całym kraju występują znaczne różnice we wzorcach pogodowych. W zależności od miejsca, które planujesz odwiedzić, możesz zobaczyć wszystko, od gorącego lata po mroźną zimę. Przyjrzyjmy się, co składa się na pogodę w Polsce.

Polska ma cztery wyraźne pory roku – zimę, wiosnę, lato i jesień – z temperaturami wahającymi się od -10°C (14°F) w zimie do 30°C (86°F) w miesiącach letnich. Zimy bywają srogie i śnieżne, ale zazwyczaj są krótsze niż te, których doświadcza się na wschodzie Europy. Opady śniegu są najbardziej prawdopodobne w grudniu i styczniu, ale mogą wystąpić nawet w marcu lub kwietniu. W tym czasie temperatury wahają się od 0°C (32°F) w ciągu dnia do -5°C (23°F) w nocy.

Wiosna przynosi temperatury od 10-15°C (50-59°F). Jest to zazwyczaj pora mokra, z okazjonalnymi burzami i ulewami, które mogą powodować powodzie w całym kraju. Lato jest zazwyczaj ciepłe z temperaturami około 25-30°C (77-86°F), chociaż mogą one osiągnąć 35°C (95°F). Najgorętszą częścią roku jest lipiec i sierpień, kiedy opady są niewielkie. Jesień przynosi chłodniejsze temperatury od 8 do 15°C (46-59°F). Ta pora roku doświadcza również więcej opadów niż jakakolwiek inna pora roku z powodu silnych wiatrów, które przetaczają się przez Europę Środkową przynosząc ze sobą burze, pioruny i ulewy przez cały wrzesień i październik aż do listopada, kiedy warunki zaczynają się ponownie ochładzać.

Polska ma kilka szalenie zróżnicowanych warunków pogodowych w zależności od tego, gdzie planujesz odwiedzić! Od gorącego lata po mroźną zimę, każdy znajdzie tu coś dla siebie! Czy szukasz słonecznych dni czy opadów śniegu, znajdziesz je gdzieś w Polsce – więc upewnij się, że spakujesz się odpowiednio! Mając na uwadze wszystkie te różne klimaty, Twoja podróż powinna być niezapomnianym doświadczeniem, niezależnie od tego, kiedy zdecydujesz się na wyjazd! Sprawdź https://www.twojapogoda.pl