Walizki David Jones – pewność i solidność na kółkach

Walizki David Jones

Podróżowanie – dla jednych przykry obowiązek, dla innych cel życia i spełnienie marzeń. Jeśli należymy do pierwszej grupy, warto zastanowić się nad tym, co wyzwala w nas wszystkie te negatywne emocje. W dużej mierze, wpływ na jakość podróżowania ma nasze przygotowanie do wyjazdu, a raczej jego brak. Nieporęczny uchwyt bagażu, problem z transportem, kiepskie wykonanie – brzmi znajomo? Pora na zmiany. Walizki David Jones cechują się dużą funkcjonalnością i mogą być najlepszym kompanem każdej podróży.

Walizki David Jones – jak wybrać odpowiedni model?

Wybór walizki każdorazowo powinien być uzależniony od tego czym podróżujemy, jak często i jak dużo rzeczy chcemy ze sobą zabrać. Pamiętajmy, że tanie supermarketowe walizki mają to do siebie, że w szybkim czasie ulegają zniszczeniu – przecierają się, kółka odpadają, a rączkę coraz ciężej wyciągnąć do góry. Jeśli zależy nam na optymalnym połączeniu ceny i jakości to walizki David Jones na pewno nas usatysfakcjonują.

Jaki rozmiar?

Czynnik ten jest jednym z najważniejszych, jeśli najczęściej podróżujemy samolotami. Linie lotnicze zazwyczaj wprowadzają znaczne ograniczenia co do wymiarów bagażu, jaki można zabierać ze sobą jako bagaż podręczny. W przypadku walizki David Jones idealnym wyborem będzie ta o pojemności 38 l i wymiarach 55x35x20 cm. Jest bardzo lekka – waży zaledwie 2,8 kg, dzięki czemu będziemy mogli spokojnie zmieścić się w limicie wagowym. W przypadku bagażu głównego, gdzie dozwolone wymiary są znacznie większe – również polecamy walizki David Jones.

Opinie użytkowników są bardzo pozytywne. Docenia się przede wszystkim jej pojemność, wytrzymałość i odporność na zarysowania. Ma to istotne znaczenie w przypadku bagażu rejestrowanego, który przewożony jest w luku bagażowym i jest często przerzucany z miejsca na miejsce.

Walizki David Jones polecane jako bagaż główny są dostępne w dwóch rozmiarach i pojemnościach: 110 l – 76x52x29 cm oraz 67 l – 66x46x25 cm. Posiadają one aluminiowy stelaż, dwie rączki z możliwością blokady i zabezpieczenia w postaci szyfru i pasów.

Nawet w przypadku większych rozmiarów walizki David Jones nadal niewiele ważą – zaledwie 4,5 kg przy pojemności 110 l i 3,5 kg przy pojemności 67 l. Pamiętajmy o tym, że kwestia rozmiaru ma największe znaczenie o ile najczęściej podróżujemy samolotami. Jeśli naszym typowym środkiem transportu jest samochód , autobus czy pociąg, nie ma narzuconych ograniczeń. Szeroki asortyment walizek znajdziemy tutaj: https://vendoria.pl/walizki-david-jones-s290426.

Jaki materiał?

W tej kwestii ponownie należy mieć na uwadze środek transportu – w przypadku samolotów wybierajmy walizki o twardym korpusie, jest on bowiem najbardziej odporny na uderzenia. Walizki David Jones są wykonane z tworzywa ABS, dzięki czemu idealnie nadają się do przewożenia w luku bagażowym. Ich zaletą jest to, że nie odkształcają się i bardzo dobrze zabezpieczają zawartość. W przypadku podróży samochodem, bardziej funkcjonalne mogą być walizki miękkie – łatwiej upchnąć je w niewielkim bagażniku.

Co z kołami?

Jednym z najważniejszych elementów walizki, który wpływa na jej funkcjonalność są koła. Walizki David Jones są wyposażone w kauczukowe kółeczka, których ogromna zaletą jest ciche przemieszczanie się. Wiele walizek posiada jedynie dwa kółka, przez co ich transportowanie może być czasami nieco utrudnione. W przypadku walizki David Jones, nie ma tego problemu, gdyż każdy model jest wyposażony w cztery kółeczka, dzięki czemu możemy przewozić nawet bardzo ciężkie bagaże. Pamiętajmy o tym, że plastikowe kółka są dużo mocniej narażone na uszkodzenia i pęknięcia. Kauczuk jest o wiele solidniejszym i odporniejszym na wstrząsy materiałem.

Dodatkowe elementy

Co jeszcze ma znaczenie przy wyborze walizki David Jones. Opinie podróżujących często dotyczą wykonania uchwytów – wiele użytkowników ma problem z płynnością ich wysuwania. Najlepiej wypadają uchwyty aluminiowe – są nie tylko lekkie, ale przede wszystkim wytrzymałe. Dodatkowym atutem jest rączka teleskopowa – będąca na wyposażeniu walizki David Jones. Przed kupnem jakiejkolwiek walizki warto sprawdzić kilkukrotnie czy rączka się nie zacina – wysuwając i wsuwając ją do środka. Istotne znacznie ma też dostępność wszelakich mniejszych kieszonek na różnego rodzaju drobiazgi, które przewozimy. Walizki David Jones posiadają w środku kieszeń, do której włożymy nawet najmniejsze elementy bagażu.